Nusprendusieji keliauti į Angliją gali pasirinkti kelionę autobusu ar lėktuvu. Kurį variantą pasirinkti kiekvieno sprendimas, kuris dažnai atsiremia į kelionės pobūdį. Jei vykstama trumpų atostogų, taupant laiką naudingiau pasirinkti skrydį lėktuvu. Be to, trumpam laikotarpiui užtenka galimo nemokamo rankinio bagažo, tad neteks mokėti papildomai. Žinoma, reikia nepamiršti vežamo rankinio bagažo turinio apribojimų. Jei keliaujama ilgam laikui (dirbti, mokytis) ir norima su savimi pasiimti daugiau daiktų, tuomet naudinga pasirinkti autobuso variantą. Įmonės, kurios veža į Angliją mikroautobusais, be papildomo mokesčio leidžia kiekvienam keleiviui pasiimti didelį kiekį daiktų.

Kelionė į Angliją trunka maždaug parą laiko, tad net ir keliaujant pačiu patogiausiu transportu – vis tiek pavargstama. Dėl to, kiek tai priklauso nuo mūsų, stengiamės sumažinti kelionės nepatogumus.

Pateikiame informaciją, kurią žinodami prieš kelionę jausitės daug ramiau, ir patarimų, kurie gali palengvinti kelionę.

Pasirūpinkite dokumentais. Pirmiausia pasitikrinkite savo asmens tapatybės dokumentų galiojimo trukmę. Jei galiojimas pasibaigęs ar tai atsitiks artimiausiu metu, tuomet būtina iš anksto užsisakyti naujų dokumentų gamybą. Geriausia, kad LR pasas nuo numatytos kelionės pabaigos dar galiotų bent šešis mėnesius, o asmens tapatybės kortelė (ATK) – bent tris. Jei galiojimas pasibaigęs – užsienyje tokie dokumentai bus laikomi negaliojančiais. Toks laikas numatytas ir dėl pačių piliečių gerovės, kuriems atostogaujant, dirbant ar mokantis kitoje šalyje, atsitikus nenumatytiems atvejams, dėl kurių tektų ilgiau pasilikti svečioje šalyje, nekiltų papildomų rūpesčių. Nesvarbu, kokiam laikotarpiui vykstama į šalį, būtina pasirūpinti draudimu. Kelionių metu mūsų keleiviai yra apdrausti, tačiau nė vienas nesame apsaugotas nuo nelaimingų atsitikimų, kurie gali nutikti būnant ilgą laiką ne gimtinėje. O susižeidus ar sutrikus sveikatai, medicininės paslaugos kitoje valstybėje tikrai kainuos daug brangiau.

Informacija vykstantiems su vaikais. Svarbiausia turėti galiojančius vaikų dokumentus, kurie beje, galioja trumpesnį laiką nei suaugusiųjų, tad būtina pasitikrinti atidžiau. Keliaujant ES šalyse su vienu iš tėvų – nebūtina turėti sutuoktinio leidimo. Jei keliaujama už Šengeno erdvės ribų, tuomet toks sutikimas privalomas ir jis turi būti patvirtintas notaro. Kadangi kelionė į Angliją yra netrumpa, todėl važiuojantiems su mažaisiais patariame pasiimti jų mėgstamų žaislų ar žaidimų, sugalvoti įdomios veiklos, kas padėtų prablaškyti dėmesį. Taip pat nepamirškite mėgstamos pagalvėlės ar užkloto, juk su savo daiktais mažyliui bus daug jaukiau, o galbūt tai padės ir lengviau užmigti.

Tinkama apranga ir reikalingi asmens daiktai. Pasirūpinkite patogiais savo ir mažųjų drabužiais: jie turėtų nesiglamžyti, būti laidūs orui, drėgmei, t.y. leistų odai kvėpuoti, nevaržytų judesių. Su savimi į autobuso saloną pasiimkite tik būtiniausius ir vertingus daiktus. Autobuse vietos yra ribotos, todėl neapsikraukite dar ir daiktais, kurie neleis patogiai įsitaisyti. Nepamirškite pasiimti ir geriau su savimi, o ne bagažo skyriuje turėkite būtinus vaistus.

Esminiai patarimai. Iš anksto ruoškitės kelionei, kad atvykus mikroautobusui nereikėtų labai skubėti ir dėl to pamiršti svarbių daiktų. Jei yra sutarta kita Jums patogi vieta, atvykite šiek tiek anksčiau. Jei vėluotumėte, kuo anksčiau praneškite savo vairuotojui, o jei neturite jo kontaktų, susisiekite su įmone, kuri veža į Angliją. Keliaujant dieną galima pamatyti kitų šalių įsimintinų vietų, objektų, tad, jei mėgstate stebėti aplinką, pasirinkite vietą prie lango. Tačiau nepamirškite, jog važiuoti teks ir nakties metu, todėl jei miegodamas jautriai reaguojate į pašalinius garsus, pasiimkite ausų kamštukus.

Taigi, jei jau turite kelionės bilietą – pradėkite ruoštis. Kuo anksčiau viską susiplanuosite, tuo mažesnė tikimybė pamiršti svarbius ir reikalingus dalykus.