Siuntų gabenimas – jau nieko nestebinanti ir itin paklausi paslauga. Ja naudojasi daugybė išvykusių į skirtingas užsienio šalis žmonių ir jų giminaičių, esančių Lietuvoje. Šiuo metu itin dažnos siuntos iš Anglijos. Siunčiami patys įvairiausi siuntiniai, kurių dalį dažnai sudaro tos šalies nacionaliniai ar populiariausi maisto produktai, asmeniniai daiktai (ne dokumentai), baldai, buitinė technika. Siuntų turinys labai įvairus ir priklauso nuo individualių žmonių poreikių, išvykimo tikslo.

Siuntų gabenimas anksčiau ir dabar

Iki Šengeno erdvės sutarties nebuvo taip paprasta išvykti į kitas šalis, kas dabar keliaujantiems atrodo neįsivaizduojama. Tuomet buvo reikalinga daugiau dokumentų, pateisinama išvykimo priežastis, o ką jau kalbėti apie nepatogumus ir sugaištą laiką atliekant patikras prie valstybių sienų. Jaunoji keliautojų karta tokių potyrių net neprisimena, nebent žino iš tėvų ar senelių pasakojimų. Su siuntomis taip pat buvo prastesnė situacija: įduodant ją siųsti buvo labai rizikuoja ir niekas negalėjo užtikrinti, jog siuntitys pasieks gavėją. Kartais siunta sudomindavo muitinėje dirbančius asmenis, o kartais ir pačius vežėjus… Be abejo, kaltės niekas neprisiimdavo, tiesiog nukreipdavo įtarimus kitiems ir taip siuntą tekdavo pamiršti. Lyginant su praeitimi, šiuo metu turime itin profesionaliai išvystytą transportavimo paslaugų tinklą, kur veikla vykdoma skaidriai, su visais reikalingais dokumentais, sumokamais mokesčiais. Todėl siuntiniai visuomet pasiekia jos laukiančiuosius.

Besikeičiant laikams, valdžiai ir žmonių mentalitetui pasikeitė ir požiūris į darbą, savo atliekamas pareigas, daug atsakingiau vertinama darbo vieta ir patikėtos užduotys. Todėl patikėjus siuntą kvalifikuotai, šiuo verslu ilgą laiką besiverčiančiai įmonei, galima visiškai nesijaudinti dėl gabenamų siuntinių. Be abejo, siunčiant siuntą būtina žinoti kai kuriuos reikalavimus, jog būtų išvengta nesusipratimų.

Atmintinė gabenantiems siuntas

* Siuntos iš Anglijos pervežamos reguliariai, kiekvieną savaitę kelis kartus. Dėl siuntų gabenimo galima tartis prieš kelias dienas ar dar ankstesnį laikotarpį, jei tiksliai žinote, kada siunta turi pasiekti Lietuvą. Siuntiniai pristatomi laiku, kurį suderiname ir nurodome iš anksto.
* Siuntos paimamos iš Jūsų nurodytos vietos Anglijoje ir pristatomos nurodytu adresu Lietuvoje. Siuntiniai atiduodami ant pakuotės ir dokumentuose nurodytam asmeniui, todėl nėra jokios tikimybės, jog daiktai gali būti per klaidą sumaišyti.
* Mūsų paslaugomis besinaudojančių asmenų prašome savo susisiekimo duomenis nurodyti ir ant siuntinio įpakavimo. Kaip jau minėjome, tai apsaugo nuo siuntų perdavimo ne tiems asmenims.
* Atkreipkite dėmesį į pakuotę. Ji turėtų būti atitinkamai parinkta pagal siuntos turinį. Juk paprasčiau gali būti supakuoti siunčiami drabužiai, o visai kitokia pakuotė reikalinga galintiems sudužti, sulūžti, svarbiems daiktams. Didesnius baldus rekomenduojame transportuoti nesurinktus, supakuotus į specialią plėvelę, dėl ko baldai gabenimo metu nebūtų mechaniškai pažeisti. Be abejo, mes pasirūpiname tinkamu baldų sukrovimu, tačiau siekiame išvengti bet kokių jų tarpusavio kontaktų.
* Pervežame dovanas. Tai puiki proga nustebinti kitoje šalyje esantį artimą žmogų. Dažnu atveju apdovanojamas žmogus to net nesitiki, todėl tai būna itin netikėta ir puiki staigmena. Jums tereikia mums perduoti to žmogaus tikslius kontaktus Lietuvoje ir pasidomėti, kur mūsų atvykimo metu jis bus, nes siuntą galime pristatyti ne tik į namus, bet ir darbą.
* Ypatingą dėmesį atkreipkite į draudžiamų vežti daiktų sąrašą, keletas jų: dokumentai, psichiką veikiančios ir sprogstamosios medžiagos, receptiniai vaistai ir pan. Atminkite, jog už neleistinų daiktų vežimą atsako ne vežėjas, o siuntą siunčiantis asmuo. Todėl radus įtartiną siuntą, atitinkamoms įstaigoms perduodami siuntėjo kontaktai.