Viena dažniausių Europos šalių, į kurią pasirenka vykti keleiviai iš Lietuvos – Vokietija. Čia tautiečiai dirbti vyksta jau ne vieną dešimtmetį, o sudarius Šengeno erdvės sutartį keliaujančiųjų atsirado dar daugiau. Taip pat įvairesni tapo ir tikslai, kurių vedami žmonės išvyksta. Keliaujama ne tik dirbti, bet ir mokytis, dalyvauti įvairiuose seminaruose, kuriuose gilinamos jau įgytos žinios, vykstama aplankyti studijuojančių ar dirbančių artimųjų arba tiesiog susipažinti su dar viena Europos sąjungos šalimi, gausia istorinio paveldo.

Keliavimas mikroautobusu: patarimai patogiai kelionei

Į šalį vykti galima tiek kelių, tiek oro transportu. Priklausomai nuo aplinkybių, pasirenkamas patogesnis ir geriau tinkantis variantas. Nors rinkoje jau įsitvirtinusios pigių skrydžių bendrovės, tačiau keleivių vežimas į Vokietiją mikroautobusais vis dar nepraranda savo klientų pasitikėjimo ir išlaiko populiarumą. Be abejo, skrendant lėktuvu sutaupoma laiko, tačiau keliaujant mikroautobusu siūlomos tam tikros paslaugos, kurių oro bendrovės neteikia, pavyzdžiui, klientų paėmimas iš sutartos vietos ir pristatymas nurodytu adresu. Tai vienas aktualiausių privalumų, kadangi į šalį nebaisu vykti ir keliaujantiems pirmą kartą. Be to, taip sutaupoma pinigų, nes nereikia ieškoti papildomo transporto, kadangi oro uostai Vokietijoje yra atokiau nuo miestų, bei netrukdomi draugai, giminės, negaištamas jų laikas, nes jie nebūna įpareigoti atvykti parsivežti. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir to fakto, jog keliaujant mikroautobusu galima pasiimti daugiau daiktų be papildomų bagažo išlaidų.

  • Kelionė į Vokietiją trunka maždaug parą laiko, todėl pasiruoškite keliavimui tiek dienos, tiek nakties metu. Pravartu pasiimti savo mėgstamą pagalvę, užklotą, bet jei neturėsite, nedidelė problema – pasiūlysime savo. Nepamirškite pasirūpinti užkandžiais ir vandeniu. Galima pasiimti arbatos, kadangi vairuotojas pasirūpins karštu vandeniu.
  • Keleivių patogumui važiuojant trumpam sustojama specialiose poilsio aikštelėse, degalinėse ar kavinukėse. Naktį tokie sustojimai retesni nei dieną.
  • Keleivių vežimas į Vokietiją vykdomas kiekvieną savaitę, todėl kelionę galima užsisakyti gerokai anksčiau arba netgi prieš kelias dienas, kas yra išties patogu, o kaina dėl to nekinta.

Keliaujantiems su vaikais

Kelionė į Vokietiją pakankamai netrumpa, todėl nepamirškite, jog jei vargina jus, kaip tuomet veikia keliaujančius mažuosius. Kadangi pervargimo tikriausiai išvengti nepavyks, reikia pasistengti kiek įmanoma sumažinti ilgos kelionės poveikį.

  • Natūralu, kad per tiek laiko bus momentų, kuomet vaikui taps nuobodu. Bet mes skatiname nebausti mažųjų, o sugalvoti jiems kuo daugiau įdomių užsiėmimų, kurių metu laikas praeis daug greičiau.
  • Nereikia manyti, kad vaikams kelionės visuomet tik nuobodžios ir varginančios. Esame pastebėję, jog daugeliui mažųjų kelionės neprailgsta stebint besikeičiančią aplinką, vaizdus, todėl naudinga mažiesiems leisti sėdėti prie lango.
  • Iš praktikos pastebėjome, jog mažieji autobuse užmiega daug dažniau, žinoma, tam įtakos turi ir tai, kad dalis kelionės būna nakties metu, todėl patariame su savimi pasiimti mėgstamą apklotą, pagalvėles, žaislą. Mes galime pasiūlyti ir savo, tačiau tikėtina, kad su mėgstamais daiktais mažylis jausis jaukiau.

Keliaujantiems su augintiniais

Esame viena iš nedaugelio įmonių, kurios vykdo ir augintinių pervežimą į Vokietiją. Be abejo, ši veikla reikalauja ne tik papildomų dokumentų, bet ir tinkamų sąlygų augintiniams sudarymo. Visa tai mes išpildome ir stengiamės, jog keliavimas būtų saugus ir augintinius vargintų kuo mažiau.

  • Kad kelionė augintiniui neprailgtų, patariame į kartu pasiimti mėgstamiausių augintinio skanėstų, užklotą, žaislą. Augintinius į reikiamą vietą galime pervežti ir be kartu keliaujančiųjų šeimininkų.
  • Būtina žinoti: pervežamas augintinis turi turėti mikročipą, gyvūno augintinio pasą, kuriame būtų įrašai, patvirtinantys, kad gyvūnas yra sveikas, paskiepytas nuo pasiutligės, jam suduoti visi reikalingi vaistai, atitinkantys amžių.